Vibrační plošina je zázračná věcička
Pokud jsme si někdy vibrační plošinu vyzkoušeli, tak nám to přišlo spíše jako zábavný prvek. Ovšem zdání klame, i když se u toho můžeme bavit a smát se, tak její přednosti jsou i jiného rázu, než výlet za zábavou nebo cesta k rychlému a bezpracnému hubnutí. Na druhou stranu je třeba ale zmínit, že nemá jen plusové výhody, ale také záporné a to jsou její velmi silné otřesy. Přichází v pravidelných rychlých dávkách a ne každý organismus je bude snášet.
Proto by ji rozhodně neměli používat lidé s kloubní náhradou, kardiostimulátorem, žilní trombózou, bolestmi bederní páteře, což platí i v případě osteoporózy. Tady je to o dost horší, jelikož řídnutí kostí by mohlo snadno způsobit zlomeninu nebo nějaké poškození kostí. Samozřejmě se nedoporučuje ani při vnitřním onemocnění orgánů, kvůli následným otřesům. Možná konzultace by měla být samozřejmostí, jelikož je to skvělý sportovní prvek.
Svaly se krásně zapojují
Vibrační plošina funguje skrze vibrace a ty zase spouští reflexy, které stahováním a povolováním svalů obnovují rovnováhu těla. Svaly pak pracují přesně tak, jako bychom se přirozeně hýbali, ačkoliv stojíme na místě. Plošina vibruje ze strany na stranu a to připomíná naklánění těla jako při chůzi. Jenomže její vibrace jsou daleko silnější a těch bychom nedosáhli při běžné chůzi. Zde se musíme plně soustředit na balanc a vyrovnávání. Takže se tak trochu vrátíme do dětských let, kdy jsme se učili chodit. Díky tomu se svaly zapínají podstatně rychleji a efekt připomíná aktivní cvičení. Tím pádem svaly rostou, zlepšuje se prokrvení a zvětšuje se spalování. Ideální cvičební pomůcka při hubnutí.
Sport, který můžeme provozovat doma
Než zapneme samotnou plošinu, tak je nutné se úplně uvolnit, povolit svalstvo, lehce pokrčit nohy v kolenou. Tím se nepoškozují klouby. Tělesnou váhu rozložíme na co největší plochu chodidel. Doba pro jeden cvik je 30 – 60 vteřin a neměla by se tato doba prodlužovat. Co je ale na ní to nejlepší, že se nemusí chodit do různých fitness center, ale můžeme ji mít doma. Tudíž cvičit se dá aktivně kdykoliv i při velké nepřízni počasí. Také je to naděje pro lidi po úrazech nebo mrtvici, kteří se nemohou aktivně věnovat sportovním aktivitám, kde by jim hrozilo zvýšené nebezpečí pádu nebo dalšího úrazu.