Nová hra
To, co jste výše četli je samozřejmě jen scénář toho, čemu se říká úniková hra. Pokud netušíte oč jde, tak nastíním. Musíte se vy a kolegové či kamarádi a kamarádky dostat ven, popřípadě najít nějakou věc, například truhlu s pokladem. Nebo klíč. To je vše, další pravidla a neexistují. Ani by to asi nešlo, protože hráči netuší, co je čeká za překvapení. To celé se má totiž tak.
Pokud se domníváte, že bude muset uškrtit hlídače a pak šplhat z okna ve třetím patře jako známý Kájínek, tak to nemusíte a nebudete. Vy spíše bude hledat různé náznaky, pomůcky, nápovědy, klíče a další možné i nemožné věci, abyste se dostali ven. Popřípadě nalezli nějakou věc, jak výše psáno.
Tato hra není pro jednotlivce (nevím proč), je pro celý kolektiv, nebo také pro celou rodinu. Velmi často je využívaná jako teambuilding. Starší, kteří nechápou. Pokud jste za komunistů mívali podnikové večírky, nebo podnikové výlety, tak je to totéž. Jde o utužení kolektivu. Prostě společná akce zaměstnanců, většinou na něco zaměřená. Například na sjezd divoké vody či podobně. Nu, a právě úniková hra je optimální. Trvá totiž hodinu, nejvýše dvě a za tu dobu musí tým spolupracovat. Tím se utuží vztahy a tím pak také bude kolektiv výkonnější. Tedy alespoň jsou o tom přesvědčeni podnikoví psychologové a jiné „lehkoživky“.
Přesto se lze domnívat, že prospěšné psychice to bude. Hlavně pokud se přede všemi někdo blejskne tím, co nikdo neví a nezná. Pak hráči stoupne sebevědomí a může o to klidněji posílat někoho někam.
Témata útěků jsou různorodá. Mohou se odehrávat naprosto kdekoli. Nedávný trhák byl únik z aztéckého chrámu alá Indiana Jones. Neznáte? Škoda. Tak se rychle s tímto archeologem seznamte.
Hra neklade meze fantazii a co autoři vymyslí může být i z kterékoli doby. Jen by tomu měly odpovídat logické hlavolamy. Prostě nezbývá než vyzkoušet a uvidíte sami. Možná se budete velmi rádi vracet.