Jak se chovat, když najdeme cizí peníze?
Každému druhému se stalo, že ztratil omylem pár bankovek. Horší situace nastává, když je ztracená bankovka vyšší hodnoty. K tomu, aby se vám toto znovu nestalo se budete snažit udělat jakási opatření. Mít peníze na jednom místě, dávat si peněženku na místo, které máte poblíž u sebe a podobně. To, jak se máme starat o své peníze nás učili už rodiče, když jsme byli malí. Takže není třeba rozepisovat rady, jak o peníze nepřijít. Co ale máme dělat v případě opačném? Když najdeme někde pohozenou bankovku?
Bankovka na ulici
Když zrovna jdeme někde po ulici a najdeme na zemi bankovku, napadne nás si ji vzít. Přeci když leží na zemi, nepatří nikomu. Založíme si ji tedy do peněženky a dál nic neřešíme. V tuto chvíli jste nevědomky ukradli něčí peníze. Každý, kdo našel odhozenou bankovku by ji měl ihned odnést na nejbližší policejní stanici. Když pak někdo přijde s tím, že ztratil nějakou hotovost, může ji pak dostat zpět.
Peníze u bankomatu
Někomu se může ve spěchu stát, že zapomene přímo u bankomatu hotovost, kterou si vybral. Můžete si myslet, že to není možné, ale představte si situaci, že vám někdo zavolá zrovna když si vybíráte, vytáhnete si kartu, ale peníze už zapomenete. Vy jste zrovna v roli osoby, která přijde po člověku, který si při výběru peníze sebrat zapomněl. Když byste si peníze vzali, jste hloupě přistiženi při činu. Každý bankomat má k dispozici kamerový systém.
Takže kdyby si člověk, který tam peníze omylem nechal, došel na pobočku, podle kamerových systému se dá jednoduše dohledat, kdo peníze odcizil. Když je tedy najdete u bankomatu, měli byste je vzít dovnitř na přepážku (pokud je bankomat poblíž banky). Jestliže banka není poblíž, můžete je donést opět na policii. U každého bankomatu je časový limit, po kterém peníze zajedou zpět dovnitř. I tak se můžete trefit do intervalu, kdy u bankomatu nikdo není a peníze tam stále jsou.